מרבית התביעות אותן מגישים אזרחים לבתי-המשפט הן תביעות אשר מצריכות עורך דין תביעות כספיות. תביעה כספית היא תביעה, אשר נובעת בדרך כלל בשל טענה כי הנתבע חייב כסף לתובע כתוצאה מחוזה שהופר. בישראל, נכון לשנת 2023, ניתן להגיש תביעה כספית בבית המשפט לתביעות קטנות, אם סכום התביעה הוא פחות מ- 36,400 ₪. לבית המשפט לתביעות קטנות מופיעים הצדדים, ואסור שיהיה ייצוג משפטי באמצעות עורך דין, אלא אם הוגשה בקשה מפורשת בעניין ובית המשפט נתן אישור. תביעה בסכום גבוה יותר תתנהל בבית המשפט השלום או המחוזי, והפרוצדורה היא ארוכה ומורכבת. כעיקרון אינכם מחויבים להיות מיוצגים על ידי עורך דין בבתי המשפט השלום והמחוזי, אולם בפועל יהיה לכם קשה להתנהל ללא ייצוג של עורך דין.  

מתכננים להגיש תביעה כספית? חשוב לדעת!

הסבירות להצלחתה של תביעה כספית עולה משמעותית במידה ותבחרו בליווי משפטי מקצועי עוד טרם הגשת התביעה. עורך דין תביעות כספיות הוא דמות המפתח המחזיקה בידע, בניסיון וביכולות שיסייעו לכם לנהל את תיק התביעה ולהתקרב ככל שניתן לתמורה הרצויה.

ליווי משפטי מקצועי מספק עבורכם את השירותים הבאים:

עורך דין תביעות כספיות: גיבוש האסטרטגיה המשפטית

אזרח המעוניין בהגשת תביעה כספית, מייחל לפסק דין שקובע שיש לפצותו בסכום שהוגש בכתב התביעה. על מנת שזה יקרה, לא תמיד ניתן להסתפק בהוכחות בכתב. לפעמים תכנון האסטרטגיה לפני הגשת התביעה היא לא פחות חשובה. האסטרטגיה שבוחרים לוקחת בחשבון שלל נושאים: סכום האגרה שנצטרך לשלם לבית המשפט עבור הגשת התביעה, הדחיפות של הלקוח בקבלת הכסף, החלופות שיש במקום הגשת תביעה, מצבו הכלכלי של הנתבע, ועוד.

דוגמה 1: יכול להיות שהצד שכנגד חייב ללקוח שלנו סך של 1,000,000 שקל. ולמרות סכום החוב – לא תמיד הגשת התביעה משתלמת. יכול להיות שהלקוח שלנו מסיבה כלשהי לא רוצה לשלם סכום משמעותי עבור אגרות בבתי המשפט, אז צריך לשקול יחד עם הלקוח האם סכום התביעה יהיה נמוך יותר.

דוגמה 2: יכול להיות שאנחנו יודעים שהצד שכנגד חייבים המון כסף לאנשים אחרים, ואף פתוחים נגדו תיקים על ידי עורך דין הוצאה לפועל. בנסיבות אלה לא בטוח שמשתלם לנהל תביעה במשך שנים, ובסוף החוב לא ישולם. יכול להיות שכדאי לשקול פשרה מול הנתבע או אפילו לקדם נגדו הליך חדלות פירעון.

לסיכום, הגשת תביעה אינה השיקול היחיד. אסטרטגיה נכונה ויעילה תבנה באופן כזה שיבהיר לצד השני כי כדאי לו להסכים לטענות הלקוח על מנת לסיים במהירות האפשרית את ההליך המשפטי. אסטרטגיה מגובשת וברורה מעבירה מסר אחיד וברור ומייעלת את ההליכים.

מי זקוק לשירותיו של עורך דין תביעות כספיות?

כל מי שמעוניין להגיש תביעה כספית וכל מי שמגישים נגדו תביעה כספית זקוק לעורך דין.

זה נכון בין אם אתם אנשים פרטיים, תאגידים או אפילו בעלי עסק קטן.

עורך דין מיומן ומנוסה בתחום יבחן האם קיימת הצדקה בחוק לטענותיכם, ולאחר שזו נמצאה, יבחן מהו האופן היעיל ביותר עבורכם לנהל את התביעה וההליך המשפטי.

לסיכום

במידה ואתם סבורים כי מגיע לכם פיצוי כספי על אי צדק שנעשה לכם, נקלעתם לסכסוך משפטי בו אתם נתבעים לשלם פיצוי ואתם מעוניינים בייצוג מקצועי הולם, עורך דין תביעות כספיות לירון צבי קניג הוא האיש עבורכם. בחרו בעורך דין עם ותק, ניסיון, ומיומנות, אשר במשך שנים רבות ניהל הליכים שכאלה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן